KPT Lojistik

YÖNETİMİN MESAJI

Lojistik mi, Kandaki Alyuvarlar mı Önemli?

İnsan vücudu ve diğer canlı organizmaların yapılarını, insanlar tarafından oluşturulmuş sosyal yapılarla karşılaştırdığımızda pek çok benzerlikler görürüz.

İnsan vücudunda temel öğe hücredir. Her hücre hem bağımsız, hem de diğer hücrelerle işbirliği yapmaya mecbur bir yapı arz eder.

İnsan toplulukları da bundan farksızdır. Her insan hem bağımsız, hem de diğer insanlar ve onların muhtelif organizasyonları ile işbirliği yapmaya mecburdur.

İnsan vücudunda haberleşmeyi sinir sistemi sağlarken, kan dolaşımı, tüm organizmanın yükünü çekecek enerji ihtiyacını temin edecek özelliklere sahiptir. Hele hele kanın içindeki alyuvarlar her hücreye yük taşıyan nakliye araçları gibidir. Onları yok farz edin, bu hayatın sonudur. Onların görevlerini iyi yapamadığını düşünün, tüm bünye hastadır.

İşte lojistik firmaları da alyuvarlar gibidir. Alyuvarlar vücuttaki üretim merkezlerinden aldıklarını hem diğer üretim merkezlerine hem de iş görecek hücre gruplarına götürürler. Bu faaliyet hiçbir hata ve gecikmeyi kabul etmez.

Lojistikçiler de sosyal yapı içindeki üreticilerle, üreticilerin, toptancıların, perakendecilerin hatta nihai müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını taşıyan alyuvarlar gibi, gece gündüz demeden her an her zamanda hizmet götürmek zorundadır.

Nasıl ki, aşırı iş gören spor yapan bir vücutta alyuvarlar daha fazla ve hızlı çalışmak zorunda iseler, büyüyen, koşan ve dünyayla rekabet eden bir Türkiye’de de lojistikçiler aynı hızla koşmak zorundadırlar.

Kpt Lojistik bu bilinçtedir. Misyonu, hızlı ve emniyetli lojistik sağlamak. Vizyonu markasına layık olmak için sektörün kaptanı gibi davranmak. Değerleri, doğruluk, güven, güler yüz, hizmette kusursuzluk ve müşteri odaklı çalışmaktır.

KPT LOJİSTİK SİZİN DE YÜKÜNÜZÜ ÇEKMEYE HAZIRDIR.
 

DURSUN ŞAHİN
Yönetim Kurulu Başkanı